Ligatura - Nowoczesne Opakowania

Stereoskop, co to jest jak działa

Stereoskop, co to jest?

Można powiedzieć, że stereoskop to najstarsze urządzenie do oglądania obrazów w „technologii 3D”. Stereoskopia polegała na wykonaniu dwóch zdjęć jednego obiektu z różnych punktów widzenia. Po ich połączeniu w tzw. stereopary i włożeniu do stereoskopu składającego się z dwóch soczewek oglądający mógł podziwiać obraz dający złudzenie trójwymiarowości. Dzisiaj fotografie do stereoskopów tworzymy także za pomocą map głębi.

Tanie urządzenia do stereoskopii

Wielkim plusem tej technologii jest jej niski koszt i szerokie wykorzystanie. Z biegiem czasu i postępem technologii obraz ze stereoskopu możemy połączyć z dźwiękiem. Daje nam to wiele możliwości. Takie urządzenie możemy wykorzystać np. w marketingu. Dzięki niemu zaprezentujemy nasz produkt czy przedstawimy naszą firmę w ciekawej, niebanalnej formie. Stereoskopy możemy wykorzystać również w edukacji i turystyce jako przyrząd uzupełniający informacje i zwiększający atrakcyjność przekazu. Co ciekawe, stereoskopię choć w nieco inny sposób, wykorzystuje się także w mikroskopach laboratoryjnych!

Stereoskop to nieoczywisty gadżet którym możemy obdarować np. naszych kontrahentów na spotkaniach biznesowych czy w innych okolicznościach. Należy pamiętać o tym, że obraz jest głównym czynnikiem, który oddziałuje na decyzje i wrażenia. Warto zatem zadbać o to, aby był on ciekawy i jak najlepiej zapamiętywalny! Forma przedstawiania treści za pomocą stereoskopów z pewnością zapadnie w pamięć obdarowanym na długo. Taki prezent będzie miał zastosowanie multimedialne, które urozmaici formę przekazywania informacji na spotkaniu, i posłuży jego uczestnikom długo po nim.

Stereoskop – Tani gadżet, a cieszy

Jednocześnie warto pamiętać, że takie gadżety ucieszą i zaskoczą każdego niezależnie od wieku. Można je wykorzystać zarówno dla grupy uczniów, studentów, na spotkaniach biznesowych, czy wyjazdach edukacyjnych. Stereoskopy są idealnym rozwiązaniem na każde okoliczności. Ich zastosowanie i wyświetlane treści ogranicza tylko nasza wyobraźnia!

No Comments

Post a Comment
logo ligatura

65-119 Zielona Góra
ul. Sulechowska 4a
tel. +48 68 455 69 31

drukarnia@ligatura.com.pl