Ligatura - Nowoczesne Opakowania

pudełka personalizowane

Pudełka personalizowane

Prezenty, produkty, podarunki i funkcjonalne opakowania… Codziennie mijamy ich tysiące w sklepach. Są jednak cechy, które sprawiają, że część z nich wyróżnia się i przykuwa naszą uwagę. Wszystko zaczyna się od pomysłu. A odpowiedzią na pomysł jest nasza realizacja! Jeśli szukasz firmy, która podejmie się zrealizowania Twojego nieszablonowego projektu opakowania, który stanie się indywidualnie dopasowanym pudełkiem na prezent lub oryginalnym opakowaniem produktowym na półce sklepowej – dobrze, że tu trafiłeś! Nasza firma specjalizuje się w realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów klientów, dzięki którym mogą się oni wybić ponad przeciętną. Co dokładnie składa się na możliwości rozwinięcia pomysłu w praktyce?

Wymiary i grubość

Takie małe, takie duże, takie grube, takie chude – wszystko jest możliwe! Pudełka personalizowane charakteryzują się właśnie elastycznością formy. Wybór wielkości i grubości materiału, z jakiego zostanie wykonane pudełko jest kluczowy zarówno dla ustalenia ceny wyrobu opakowania, jak i nadania im pozostałych cech. Od wielkości i grubości materiału zależne będą możliwości nadania im odpowiedniego kształtu i poddania ich nadrukowi i tłoczeniu przy użyciu odpowiednich technik. Przy podawaniu wymiarów opakowania pamiętaj o tym, aby podawać zewnętrzne wymiary opakowania! Miejsce wewnątrz pudełka będzie tą samą wartością z odliczeniem grubości materiału z każdej strony. Na wymiary składa się szerokość, wysokość i długość pudełka.

Pudełka personalizowane i ich kształt

Jeśli pracujecie nad formą Waszego wymarzonego personalizowanego opakowania – pamiętajcie o tym, że wcale nie musi być to standardowy prostopadłościan. W obecnych latach formy dostosowania kształtu opakowania są niemal nieograniczone. Kształt jaki nadamy opakowaniu może być zależny wyłącznie od kształtu jego zawartości, uwypuklając jego cechy charakterystyczne, jak również może zawierać w sobie całkiem nowy pomysł na prezentację tego produktu! Pamiętajcie jednak, aby przy rozmyślaniu nad kształtem opakowania nie zapominać o kształcie jego zawartości. Unikniecie wtedy niemiłego zaskoczenia przy uzupełnianiu opakowań produktami lub podarunkami. 🙂

Nadruk i uszlachetnianie pudełka personalizowanego

To ostatni, ale wcale nie najmniej ważny proces, jakiemu poddane zostaną zamówione opakowania. Nadruk jest istotnym elementem opakowań, dzięki któremu nabywają one indywidualnego charakteru, zawierają treści, jakie chcemy przekazać odbiorcy i wiele innych. Połączenie kształtu, wielkości i grubości materiału (od której zależne będzie to, jakich form nadruku i uszlachetnienia będzie można użyć) z nadrukiem pozwoli na osiągnięcie efektu wartego zapamiętania. Projekt ogranicza praktycznie tylko wyobraźnia! My z przyjemnością udzielimy rad i dołożymy wszelkich starań, aby Wasze pudełka personalizowane były oryginalne i satysfakcjonujące.

No Comments

Post a Comment
logo ligatura

65-119 Zielona Góra
ul. Sulechowska 4a
tel. +48 68 455 69 31

drukarnia@ligatura.com.pl