Ligatura - Nowoczesne Opakowania

Opakowania personalizowane

Opakowanie personalizowane – po co i dla kogo?

Zastanawialiście się kiedyś czy warto zainwestować w opakowanie personalizowane? Myśleliście na czym polega personalizacja opakowania? Zaczynając od odpowiedzi na drugie pytanie… Personalizacja polega na stworzeniu opakowania skrojonego na miarę produktu i oczekiwań klienta. W personalizacji zawiera się między innymi możliwość nadruku logo i nazwy marki na pudełku, ale także dobór odpowiednich kolorów opakowania lub nadruk grafik odnoszących się do produktu. Mówiąc krótko, wszystko to co sprawia, że marka jest widoczna w przestrzeni publicznej.

Czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna. Warto! Im więcej nośników, które pokazują naszą firmę tym większa szansa na dotarcie do potencjalnych klientów. Zwracając uwagę na koszt pojedynczego opakowania i potencjalny zasięg odbiorców, którzy zobaczą naszą markę możemy stwierdzić, że personalizowane opakowanie jest jednym z najtańszych sposobów dotarcia do bardzo dużej grupy osób. Osób, które w niedalekiej przyszłości staną przed decyzją kupna produktu określonej marki. Dlaczego nie miałby to być produkt oferowany przez Ciebie?

Dla kogo personalizowane opakowania?

Już wiemy, że na pewno dla klientów… Jednak co z wielkością firmy, która chce zdecydować się na stworzenie dedykowanego opakowania? W zasadzie to jak duża jest firma nie ma znaczenia. To czy zasięg jest lokalny, krajowy czy globalny nie robi większej różnicy. Odpowiedni branding i strategie marketingowe dotyczą każdej firmy niezależnie od jej rozmiarów. Każdy z nas słyszał na pewno nie raz, że reklama jest dźwignią handlu. To powiedzenie funkcjonuje od lat i nie traci swojej mocy, a wręcz z każdym dniem staje się bardziej aktualne. Przy dużej konkurencji i mnogości przeróżnych form i nośników reklamy powinniśmy zadbać od podstaw o każdy szczegół, który będzie kojarzył się z marką. Pamiętajcie liczy się pierwsze wrażenie, a według statystyk aż 70% decyzji zakupowych podejmowanych jest pod wpływem chwili…

No Comments

Post a Comment
logo ligatura

65-119 Zielona Góra
ul. Sulechowska 4a
tel. +48 68 455 69 31

drukarnia@ligatura.com.pl