Ligatura - Nowoczesne Opakowania

Opakowania w oprawie twardej

Opakowania w oprawie twardej

Zastosowanie opakowania w twardej oprawie na prezenty, gadżety reklamowe lub jako opakowanie produktu, to doskonały sposób na nadanie wartości i podkreślenie wyjątkowości zawartości, która znajdzie się w pudełku. Oprócz estetyki, takie wytrzymałe opakowania mają jeszcze jedną ważną cechę. Możemy je ponownie wykorzystać! Wiele zależy od naszej kreatywności. Poniżej przedstawiamy Wam kilka pomysłów na to jak możemy dać drugie życie solidnemu pudełku z twardą oprawą.

1. Po pierwsze… zabawa!

Samo wykorzystanie pudełka to jedno, ale najpierw musimy je jakoś przygotować, nadać indywidualny charakter, który będzie dopasowany do przeznaczenia pudełka. Może to być świetna zabawa zwłaszcza, że do tego zadania możemy zaktywizować nasze dzieci. Dzięki temu spędzimy z nimi więcej czasu, doskonale i kreatywnie się przy tym bawiąc.

2. Pudełka na bibeloty

Opakowania z twardej tektury charakteryzują się różną wielkością i pojemnością. Większość z nich idealnie nadaje się do przechowywania drobnych rzeczy. Co możemy schować do takiego pudełka? Na przykład biżuterię. Możemy użyć jednego pudełka, które wyposażymy w przegródki lub kilku pudełek, każde przeznaczone do innego rodzaju ozdób. W większym pudełku również bez problemu zmieści się np. kilka zegarków. Może to być także doskonały schowek na kilka talii kart lub fotografie.

3. Ponowne wykorzystanie opakowań w kuchni

Opakowanie w twardej oprawie może posłużyć nam również w kuchni. Oprawy nie są tak mocno podatne na wilgoć; tym bardziej, że personalizując pudełko możecie je dodatkowo zabezpieczyć na tę okoliczność. Tak przygotowane opakowania mogą posłużyć nam jako organizer do przypraw. Na pewno przynajmniej część z Was kupuje przyprawy w małych woreczkach, które później lądują bez ładu i składu w szufladzie. Organizer z pudełka pomoże Wam zachować porządek w szufladzie i zaoszczędzi miejsca na inne kuchenne akcesoria.

4. A może coś do łazienki?

Również w łazience możemy wykorzystać opakowania z twardej oprawy. Odpowiednio wcześniej je zabezpieczając może nam ono posłużyć jako mydelniczka, organizer na próbki kremów czy estetyczne opakowanie na kapsułki z proszkiem do prania. Lista drobnych rzeczy, które możemy schować do takiego pudełka jest bardzo długa i zależy od naszej wyobraźni.

5. Kreatywne wykorzystanie

Pudełka oprócz wykorzystania ich w pierwotnej formie mogą posłużyć jako materiał do przygotowania czegoś zupełnie nowego. Twarde elementy opakowania doskonale sprawdzą się jako jeden ze składników zupełnie nowej formy. A jakie mamy opcje? Najprostsza, która jako pierwsza przychodzi do głowy to połączenie kilku pudełek i stworzenie „multiopakowania”. W internecie znajdziecie również wiele sposobów i tutoriali na stworzenie niesamowitych rzeczy z raz już wykorzystanych pudełek.

Jak widzicie możliwości jest wiele i wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Jednak co najważniejsze odpowiednio zaprojektowane opakowania z twardej oprawy będą promowały i sprzedawały Wasz produkt! Macie pomysł na designerskie opakowanie? Zgłoście się do nas, a na pewno wspólnie przygotujemy coś wyjątkowego.
logo ligatura

65-119 Zielona Góra
ul. Sulechowska 4a
tel. +48 68 455 69 31

drukarnia@ligatura.com.pl