Ligatura - Nowoczesne Opakowania

Opakowania na zamówienie

Opakowania na zamówienie

Zwykło się mówić, że wnętrze jest najważniejsze. To prawda, jednak jeśli mowa o sprzedaży produktów to poza cechami i jakością oferowanego dobra, ważne jest również jego opakowanie. Pudełko, to jeden z elementów produktu poszerzonego. To one odgrywają również kluczową rolę w procesie decyzyjnym konsumenta. W jakich branżach odpowiednie dostosowanie opakowań ma największe znaczenie?

Opakowania na zamówienie – gdzie warto je stosować?

Prawda jest taka, że opakowania na zamówienie w wielu branżach stały się już normą. Ze względu na możliwość wybrania wymiarów opakowań, co ułatwia ich transport, dystrybucję oraz dostosowania ich cech do bezpośrednich potrzeb są one często najbardziej opłacalną opcją. Opakowania na zamówienie stosowane są między innymi w branży logistycznej, spożywczej, odzieżowej, kosmetycznej, cukierniczej, transportowej czy farmaceutycznej. Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się produkcją, handlem, czy przewozem towarów – opakowanie ich odgrywa kluczową rolę dla każdego z tych działów gospodarki.

Charakterystyka opakowań na zamówienie

Przed rozpoczęciem produkcji opakowania klient musi podjąć wiele kluczowych decyzji. Decyzji, które sprawią, że opakowanie na sto procent będzie odpowiadało swojemu przeznaczeniu. Jedną z takich decyzji jest wybór materiału, z którego zostanie wyprodukowane opakowanie. Przy produkcji opakowań, które mają wytrzymać nacisk dużej wagi wypełnienia lub spełniać wymogi dotyczące jakości przechowywania (np. odporność na warunki atmosferyczne) używa się często twardszych i grubszych materiałów. Czasami jednak dla najlepszego efektu wystarczy lekkie i cienkie opakowanie, które zajmuje mało miejsca. Nasza oferta odpowiada na każdą z tych potrzeb, dlatego nasi Klienci mogą wybrać idealny materiał spośród wielu. Oczywiście przy wyborze pomogą nasi doradcy.
Po wybraniu materiału przychodzi czas na opracowanie projektu, do którego zaliczają się indywidualnie dobrane wymiary opakowań, nadruki, uwzględnienie uchwytów oraz innych rozwiązań, które odpowiadają potrzebom zleceniodawcy.

Zastosowanie opakowań na zamówienie

Gdzie stosujemy opakowania na zamówienie? Możliwości jest wiele, a wśród nich najczęściej wymieniamy:

– Sprzedaż produktów
– Transport
– Przetrzymywanie w magazynach
– Zabezpieczenie przedmiotów i materiałów
– Przechowywanie przedmiotów i artykułów w domu i w biurze
– Segregacja i archiwizacja dokumentów
– Przeprowadzki

Jeśli chcesz, aby pudełka, jakich użyjesz charakteryzowały się dużą efektywnością, idealnym dostosowaniem do potrzeb oraz oryginalnością – dobrze trafiłeś! Opakowania tworzone pod zamówienie są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Czekamy na Twoje zgłoszenie. Stwórzmy wspólnie opakowanie na miarę Twoich potrzeb.

No Comments

Post a Comment
logo ligatura

65-119 Zielona Góra
ul. Sulechowska 4a
tel. +48 68 455 69 31

drukarnia@ligatura.com.pl