Ligatura - Nowoczesne Opakowania

Opakowania na wymiar

Opakowania na wymiar

Małe, duże, średnie – opakowania na wymiar

Jeżeli kiedyś potrzebowaliście opakowania „skrojonego na miarę” i nie mogliście takiego znaleźć to znaczy… że nie trafiliście do nas! W naszej firmie od lat specjalizujemy się w produkcji opakowań różnego typu, które idealnie wpasują się w wasze potrzeby. W naszej ofercie znajdziecie opakowania z papieru i kartonu, opakowania w nietypowych kształtach, pudełka w oprawie twardej czy też pudełka z tektury falistej. Choć to nie wszystko co oferuje nasza firma! Posiadamy doświadczenie w produkcji gogli VR, okularów 3D, kalendarzy oraz innych gadżetów, które są niezbędne w waszej firmie.

Opakowania, które oferujemy przygotowywane są pod konkretny, podany przez was wymiar. Oprócz tego dajemy wam możliwość pełnej personalizacji opakowań. Nietypowy wzór czy czytelne logo na opakowaniu? Żaden problem! Jeżeli potrzebujecie opakowania na wymiar i nie wiecie jak je spersonalizować, to chętnie wam pomożemy i udzielimy odpowiednich wskazówek.

Uszlachetnione opakowanie na wymiar

Naszym klientom oferujemy także uszlachetnienia opakowań. Wykonujemy je z:

– Folia mat, która sprawia, ze opakowanie, które zaprojektujecie stanie się subtelniejsze i delikatnie wygaszone. Jednak nie musisz się obawiać, pudełko z zastosowaniem takiej formy uszlachetnienia nie zniknie w gąszczu innych opakowań – wręcz przeciwnie. Będzie się pozytywnie wyróżniać spośród nich. Duża zaletą folii matowej jest to, że nie odbija światła tak mocno, jak inne rodzaje folii. Dzięki temu informacje, które zawrzesz w projekcie opakowania będą widoczne i bardziej czytelne. Dodatkowym atutem folii matowej jest to, że stanowi ona warstwę ochronną Twojego opakowania. Taka subtelna forma wyróżnienia waszego produktu lub prezentu nie kosztuje dużo – to jedna z tańszych form uszlachetniania.

– Folia błysk, która nie tylko chroni opakowanie przed uszkodzeniami, ale również pozwala na wizualne dopracowanie wydruku. Folia błysk podnosi optyczne wrażenie nasycenia kolorów, zawartych na opakowaniu. Dzięki niej można również uzyskać ciekawy efekt metaliczny i nadać ciekawy charakter produktowi. Wszystko zależy od naszej kreatywności!

– Lakier UV to technika, która polega na pokrywaniu wybranych obszarów lakierem – całościowo lub wybiórczo. I dzięki temu rozróżnieniu uszlachetnianie lakierem UV daje jeszcze więcej możliwości! Pokrywając całe opakowanie lakierem UV nadacie mu blasku i efektowności. Jednak najczęściej stosowana jest metoda wybiórcza lakierowania. Polega ona na pokrywaniu tylko części przestrzeni opakowania lakierem, co daje niemal nieograniczone możliwości uszlachetniania i wyróżnienia produktu.

Tłoczenia

– Tłoczenie to jedna z najstarszych technik uszlachetniania, a mimo tego ciągle się rozwija. Jeśli zdecydujecie się na tę formę uszlachetniania będziecie mieli do wyboru jego dwa rodzaje.

Tłoczenie wklęsłe – polega na tym, że wybrany element (np. logo) zostaje wciśnięty w papier lub inne podłoże. W tym przypadku wyróżnia się dwa rodzaje wtłaczania – z użyciem farby lub tzw. blind-print. Ta druga forma, inaczej nazywana tłoczeniem ślepym, pozwala na efektywne, ale i subtelne nadanie głębi opakowaniu.

Tłoczenie wypukłe – zasada jest podobna, jak przy tłoczeniu wklęsłym, jednak efektem końcowym jest uwypuklenie wybranych elementów, zamiast wciśnięcia ich do wewnątrz opakowania. Dzięki wytłaczaniu do góry element poddawany tłoczeniu jest wyciskany do góry, ponad resztę podłoża opakowania.

– Hot – stamping, czyli tłoczenie na gorąco. Kluczową rolę w procesie tego rodzaju uszlachetniania stanowi wykorzystanie specjalnej termo-folii, która składa się z kilku warstw:
– rozdzielającej,
– PET,
– aluminium,
– lakieru,
– warstwy adhezyjnej, która po zetknięciu z matrycą nagrzewa się i wtapia w detale wydruku określone przez matrycę.

Do tego rodzaju procesu uszlachetniania konieczne jest użycie specjalistycznych maszyn, w których matryce rozgrzewają się do temperatury 1000 st. C. Efektem takiego działania jest wytłoczony wzór w kolorze. Barwa zależna jest od rodzaju użytej folii. Jednak niezależnie od wybranego koloru – efekt trójwymiarowości i różnorodna struktura powierzchni opakowania nadadzą mu luksusowego charakteru i podniosą jego walory estetyczne.


No Comments

Post a Comment
logo ligatura

65-119 Zielona Góra
ul. Sulechowska 4a
tel. +48 68 455 69 31

drukarnia@ligatura.com.pl